MUUDATUSED LASTEAIAS ERIOLUKORRA TÕTTU RIIGIS

Valitsuskabinet otsustas, et seoses COVID-19 haiguse levikuga sulgevad kõik Eesti haridusasutused, noortekeskused ja huvikoolid välja arvatud lasteaiad, uksed alates esmaspäevast, 16. märtsist ning lähevad üle distantsõppele. 14 päeva järel hinnatakse olukorda ja tehakse otsus distantsõppe perioodi pikendamise vajalikkuse kohta.

Ülikoolides ja teadusasutustes jätkub teadus- ja arendustegevus.

Lasteaiad jätkavad esialgu tegevust, lasteaedade sulgemine otsustatakse juhtumipõhiselt. Sellegipoolest kutsume üles kõiki lapsevanemaid, kellel see vähegi võimalik, jätta lapsed koju.

Alates 16.märtsist on lasteaed rakendanud mitmeid ennetavaid meetmeid, et vähendada laste ja töötajate nakatumise riski ning takistada piisknakkuste sh uut tüüpi koroonaviiruse COVID-19 võimalikku levikut. Täiendavalt rakendatakse Terviseameti ja KOV poolt antud juhiseid.

LASTEAIAS TÖÖTAB 16. MÄRTSIST ALATES VALVERÜHM RÜBLIKU RÜHMAS TÖÖ ISELOOMUST TULENEVATE LASTEVANEMATE LASTE JAOKS.

LASTEAIAL ON ÕIGUS KEELDUDA, ERIOLUKORDA ARVESTADES, HAIGUSTUNNUSTEGA LAPSI LASTEAEDA VASTU VÕTTA. KUI PERES ON HAIGESTUNUD ISIK, SIIS LAST LASTEAEDA EI TOODA.

• Juhul kui lapsel diagnoositakse koroonaviirus, teavitavad Terviseamet ja lapsevanem sellest koheselt lasteaeda helistades telefonile 48 35  342, 5556 0049
  • Haigusjuhtumi korral teavitab lasteaed kõiki lastevanemaid asutuse rühmalistide kaudu. Esimese stsenaariumi korral suletakse rühm, kus haigusjuhtum on esinenud, kaheks nädalaks. Olukorra muutumisel või pidaja korraldusel võetakse vastu uued otsused.

TERVISEAMETI INFO:

COVID-19 SÜMPTOMID JA LEVIMINE

• Tänase info kohaselt on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele.
  • Viirus võib põhjustada köha, nohu, palavikku ja hingamisraskuseid.
  • Viirus levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha.
  • Viiruse inkubatsiooniperiood on umbes 2-14 päeva, keskeltläbi 5 päeva.
  • Kuna viiruse leviku ja selle poolt tekitatud sümptomite osas esineb endiselt ebaselgusi, siis ennetavalt rakendatakse rangemaid meetmeid.
  • Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine.
  • Välismaalt saabunutel ja nakatunuga kontaktis olnud isikutel tuleb 14 päeva jooksul püsida kodus, vältida kontakte teiste inimestega ja jälgida oma tervist. Haigussümptomite (palavik, köha, nohu) leevendamiseks soovitame sümptomaatilist ravi käsimüügiravimitega. Tugeva hingamisraskuse või õhupuuduse korral helistada 112.
  • Küsimuste korral pöörduge terviseameti poole e-posti teel: kesk@terviseamet.ee
  • Tervist puudutavate küsimuste korral helistaga perearsti nõuandetelefonile 1220 või +372 634 6630 (saab helistada ka välismaalt).
  • Reisi targalt – Välisministeerium

LASTEAED JUHINDUB OMA TÖÖ EDASISEKS KORRALDAMISEKS KOHALIKU OMAVALITSUSE OTSUSTEST,  VABARIIGI VALITSUSE JA TERVISEAMETI KORRALDUSTEST.