Koolipiim ja Koolipuuvili

Meie lasteaed kasutab võimalust rikastada laste toitu soodsa koolipiima ja lastele tasuta jagatava koolipuuviljaga. Toetusi vahendab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA).

Koolipiimatoetuse eesmärgiks on soodustada lasteaialaste hulgas piima ja piimatoodete tarbimist. Koolipiimatoetus võimaldab lasteaialastele pakkuda piima, keefiri ja jogurtit soodsama hinnaga kuni 250 ml lapse kohta päevas.

Koolipiimatoetust ei maksta toidu valmistamiseks kasutatud piima ja piimatoodete eest.

Lasteaedadele puu- ja köögivilja jagamise kava eesmärk on edendada laste tervislikku toitumist, sealhulgas vähendada ülekaalulisust. Toodete valikul peab põhiliseks kriteeriumiks olema puu- ja köögivilja tervislikkus ja toodete jagamise lihtsus, kuumtöötlemata. Jagatakse piirkondlikke tooteid sõltuvalt hooajast ja toodete olemasolust. Lõunamaiseid puuvilju ei toetata.

Rohkem infot:

www.pria.ee/et/toetused/valdkond/euroopa_liidu_toiduprogrammid/koolipiimatoetus/

Lähtuvalt toetuse andja poolt esitatud nõuetest informeerime programmis osalemisest plakatitega: